Hakkımızda

Genç, Dinamik, Üretken ve Yaratıcıyız


Prosense Patlayıcı ve zehirli endüstriyel gazların algılanmasına yönelik cihazların geliştirilmesi amacıyla kurulmuştur.
Prosense her zaman kaliteli ve ileri teknolojili sistemler üretmeye öncelik vermiştir. Bu doğrultuda yapılan araştırma/geliştirme faaliyetleri sonucunda Türkiye’nin uluslararası standartlara sahip ilk infrared, pelistör ve elektrokimyasal sensörlü gaz dedektörleri Prosense tarafından üretilmiştir.
Prosense 40’dan fazla endüstriyel gaz için, gaz detektörleri ve gaz kontrol panelleri üretmektedir. Bu detektörlerin 300’e yakın modelinde ATEX belgesi bulunmaktadır. Bu yönüyle Prosense Türkiye’deki tek ve en büyük üretici konumundadır. Dünya genelinde ise ürün çeşitliliği anlamında oldukça iyi bir pozisyondadır.Prosense’de kalite kesinlikle şansa bırakılmaz. Kaliteye olan inancımız nedeniyle üretim süreçlerimiz deneyimli personelimiz tarafından sürekli kontrol altında tutulmakta ve 2008 yılından beri ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi bütün süreçlerimizde uygulanmaktadır.

Prosense ürünlerine olan güven Türkiye'de olduğu kadar dünya genelinde de büyük beğeni toplamış, 25'in üzerinde ülkede bir çok projede tercih edilmiştir.

Prosense, Kolombia'da kurmuş olduğu Prosense Colombia S.A firması ile Güney Amerika bölgesinde faaliyetlerini kendi yürütmektedir. Aynı zamanda dünyanın farklı bölgelerindeki pazarlara distribütörleri aracılığıyla ürünlerini ulaştırmaktadır. 


Kalite Politikamız,

 Prosense Teknoloji, kalite politikasını aşağıdaki biçimde belirlemiştir:

 

·        Müşterinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan güvenilir ve aranan bir firma olmak,

·        Kendimiz, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz için maliyetleri düşürmek ve karlılığı arttırmak için teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek ve uygulamak,

·        Firma çalışanlarında kalite bilincini eğitimlerle geliştirerek, kalite normlarını sürekli geliştirmek,

·        Müşteri ve tedarikçilerle güven ve karşılıklı saygıya dayalı işbirliği içerisinde çalışmak,

·        Başlanan her projeyi zamanında, en yeni teknikler kullanarak, istenen kalitede ve bütçe sınırları içinde eksiksiz tamamlamak,

·        TS EN ISO/IEC 9001:2015 gerekliliklerini karşılayan ve etkinliği sürekli iyileştirilen kalite yönetim sistemi ile hizmet vermek.

 

 

Bu amaca ulaşmak için esas alınan ilkeler şunlardır:


·        Ürün, sistem ve hizmetlerin müşteri beklentilerine uygun olmasını sağlamak,

·        Farklılık yaratarak üstün kalitede hizmet vermeyi hedeflemek,

·        Amaç ve hedeflerimize ulaşmak için kaynakları en etkin ve ekonomik biçimde kullanmak

·        Çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz için yaratıcılığı teşvik etmek ve bilgi birikimini eğitimlerle desteklemek,

·        Kalite bilincini artırarak katılımcılığı sağlamak, hep beraber kaliteden sorumlu olmak,

·        Sürekli gelişimi benimseyerek etkinliği artırmak,

·        Çevreye saygılı olmak, yasa ve yönetmeliklere uymak.